Wybierz język(polski)

Targi

Targi Meblowe Dobrodzień 2013

Miejsce: Dobrodzień, ul. Oleska 35 Strona www: http://meble.dobrodzien.pl/
Od: 2013-02-15 Do: 2013-03-03 Godziny otwarcia: 10:00-19:00 Cena biletu wstępu: - zł

15 lutego br. w Dobrodzieniu, w województwie Opolskim, w powiecie Oleskim rozpoczną się Targi Meblowe Dobrodzień 2013. Jest to już 51-ta edycja tego ważnego dla polskiego meblarstwa wydarzenia. W Dobrodzieniu i w okolicy działa ponad 100 zakładów stolarskich. Meble wyprodukowane w tych zakładach cieszą się ugruntowaną renomą i od wielu lat sprzedawane są praktycznie na całym świecie. Z tego też powodu, miejsce to wyrasta na stolicę polskiego meblarstwa.

W tym roku Targi organizowane są w sześciu punktach na łącznej powierzchni około 10 000 m. kw. Zgodnie z tradycją na Targach prezentowane są najnowsze osiągnięcia Dobrodzieńskiego Meblarstwa. Tak jak to bywało w historii, tak i w tym roku na ekspozycjach można zobaczyć innowacyjne w przemyśle meblarskim rozwiązania technologiczne i designerskie.
Wystawa w Dobrodzieniu i towarzyszące jej targi mebli po raz pierwszy zostały zorganizowane w 1966 roku, jako jedna z imprez w ramach obchodów Tysiąclecia Państwa Polskiego. Inicjatorem tego przedsięwzięcia był mgr Józef Ćmok, cieszący się dużym autorytetem społecznik, pierwszy burmistrz Dobrodzienia, późniejszy przewodniczący Rady Miasta oraz dyrektor Terenowych Zakładów Drzewnych. Ważnym celem tej inicjatywy było zwiększenie poziomu integracji zróżnicowanej społeczności Dobrodzienia. Uwarunkowania historyczne i geograficzne sprawiły bowiem, że tygiel kulturowy, jakim był wówczas Dobrodzień, potrzebował idei, wokół której mogłaby się budować wspólna tożsamość mieszkańców miasta. Takim właśnie spoiwem miejscowej społeczności była i do dziś pozostaje idea wystaw, targów meblarskich wraz z towarzyszącymi imprezami. Bardzo szybko, organizowane każdego lata ekspozycja i targi mebli zyskały sławę ogólnopolską i zaczęły cieszyć się dużym zainteresowaniem. W latach 1990-tych powstało do dziś prężnie działające Centrum Meblowe Agata, w którym regularnie organizowane są wystawy targowe. Na co dzień prezentuje tam swoje meble około 50 wystawców, firm meblarskich z Dobrodzienia i okolic. W kwietniu 2012r. otwarto Dobrotekę, pierwszy w Polsce salon łączący funkcje handlowe, edukacyjne i badawcze, w którym powstaje laboratorium „Apartament Przyszłości”. Dobroteka stała się miejscem promowania wiedzy i kultury estetycznej. Salonik historyczny, galeria wystaw artystycznych, specjalistyczna czytelnia, audytorium multimedialne oraz wzorcownia znajdujące się w Dobrotece czynią z niej miejsce o silnie kulturotwórczym działaniu.

Ekspozycje targowe znajdują się w następujących lokalizacjach: Dobroteka (ul. Oleska 35, Dobrodzień), Centrum Meblowe Agata (ul. Lubliniecka 34, Dobrodzień), Outletmeblowy.pl (ul. Piastowska 39b, Dobrodzień), Salon Firmowy Bryłka (ul. Lubliniecka 53, Dobrodzień),

Dobroteka Meblarstwo Dobrodzieńskie

Dobroteka to dobrze dobrana kolekcja wyposażenia wnętrz. Masz tu wspaniały wybór: meble i wyposażanie salonów, pokojów dziecięcych, sypialni i kuchni. Wybrane z wybranych i zebrane w jednym miejscu.

Kolekcja jest starannie przemyślana. Firmują ją silne, wiarygodne marki, producenci działający w okolicach Dobrodzienia, gdzie tradycja rzemiosła sięga 200 lat. Wybieramy spośród nich, by Twój wybór był pewniejszy i prostszy.

I przyjemniejszy, bo Dobroteka sama jest wnętrzem nieprzeciętnym, ze spotkaniami przy kawie, czytelnią, miejscem relaksu albo pracy z architektem; jest tu też galeria wystaw artystycznych.

DOBROTEKA Meblarstwo Dobrodzieńskie
Oleska 35
46-380 Dobrodzień

Ekspozycje targowe znajdują się w następujących lokalizacjach:

Dobroteka (ul. Oleska 35, Dobrodzień),

Centrum Meblowe Agata (ul. Lubliniecka 34, Dobrodzień),

Outletmeblowy.pl (ul. Piastowska 39b, Dobrodzień),

Salon Firmowy Bryłka (ul. Lubliniecka 53, Dobrodzień),

Pasaż Wnętrz Meblonowak (ul. Lubliniecka 36, Dobrodzień),

Meble Pyka (ul. Oleska 1, Malichów)

Zakres branżowy:

Architektura, Wnętrza

 

Dodane komentarze:

Kalendarium targowe

PonWtŚrCzwPtSbNdz
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Targi na mapie

Mapa Koszalin Szczecin Zielona Góra Poznań Wrocław Opole Katowice Kraków Rzeszów Kielce Lublin Warszawa Łódź Bydgoszcz Gdańsk Olsztyn Białystok Bielsko-Biała

Szukaj hoteli:


Od

calendar

Do

calendar

Komunikacja

Newsletter

Zapraszamy do prenumerowania naszego newslettera. Najnowsze wiadomości na własnej poczcie e-mail.